coś więcej niż zespół muzyczny
wtorek, 04 marca 2014

 25.03 - występ ze studentami wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego Wydziału Sztuki w Art Zonie, w Nowej Hucie, godz.19:00.

Studenci wykonali dla zespołu kilka instrumentów

-między 26 a 30.05 koncert w ramach Festiwalu Twórcze Spotkania bez Barier, gdzie? Na razie Nie wiadomo

piątek, 12 kwietnia 2013

Zapraszamy na koncert pod hasłem RAZEM

 

11 czerwca, godz. 19:00

 

Klub Studencki "Żaczek"
Al. 3 Ma
ja 5, Kraków

koncert jest częścią Festiwalu Twórcze Spotkania becz Barier i organizowany jest we współpracy z Kołem Naukowym

wtorek, 12 marca 2013 

Trochę filozofii czyli jak myślimy

INNI RAZEM
Dobczycka Band jest z założenia zespołem integracyjnym. Spotkają się w nim osoby, których wiele różni i wiele łączy. Różni wiek, doświadczenie, wykształcenie, sprawność rąk, nóg i umysłu. Łączy wrażliwość, fascynacja sztuką, chęć stworzenia czegoś razem i podzielenia się tym z innymi. 12-osobowy band tworzą osoby niepełnosprawne ruchowo, terapeuci, muzycy gościnni, profesjonaliści i amatorzy. Zespół otwarty jest na współpracę z lokalnymi artystami i instytucjami.

TUBA
Dobczycka Band to tuba, która przez koncerty, festiwale, spotkania i media internetowe przekazuje światu co leży na sercu młodemu czlowiekowi dotkniętemu przez niepełnosprawność różnego rodzaju, głównie porażenie mózgowe. Teksty tworzą  niepełnosprawni członkowie zespołu. Pomysł na tematykę utworu może zgłosić każdy, także osoby nie związane z bandem. Muzyka i aranżacje są autorskim dziełem bandu. Tuba krzyczy: "Sama w chacie" "Szukam Ciebie", "Normalnie chcemy żyć, na imprę czasem iść", "Edek także love", "Jesteśmy wolni" ... "Co robić, gdy ...?" "Czy jestem dobrym człowiekiem", "Czym jest miłość", "Muzyka, przyjaźń – nasze życie", "I wanna be happy" ...

PRALKA I STUDNIA
Dobczycka Band to również pralnia trosk, złości i lęków oraz studnia nadziei, siły i pozytywnej energii. Wierzymy, że muzyka i spotkanie mają ogromny potencjał, który pomaga iść przeż życie z wiarą, że życie ma sens a świat jest, mimo wszystko dobry ...

SPOŁECZNOŚĆ
Wokół Dobczyckiej tworzymy społeczność wolontariuszy, którzy wspierają swoich niepełnosprawnych przyjaciół w czasie prób, koncertów i codziennego życia. Razem szukamy źródeł pozytywnej energii, tak bardzo potrzebnej do życia jak powietrze i żywność.

 


 

Nasze aktywności czyli co robimy


Dobczycka Band organizuje:

-cotygodniowe warsztaty muzyczne/próby dla członków bandu,

-otwarte spotkania dyskusyjne "Co jest dla mnie ważne" oraz spotkania integracyjne

-cykliczne koncerty w krakowskich klubach muzycznych oraz Bunkrze Sztuki

-coroczny Festiwal Twórcze Spotkania bez Barier

-centrum wolontariatu


 


Trochę  historii


Dobczycka Band powstał jako pomysł muzykujących nauczycieli oraz uczniów przy Zespole Szkół nr 11 w Krakowie przy ul. Dobczyckiej. Po kilku latach poszukiwań stylistycznych do bandu dołączali stopniowo artyści jak i pasjonaci krakowskiej sceny muzycznej. Zespół występował m.in. w zaprzyjaźnionych szkołach krakowskich, w klubach muzycznych "U Louisa", „ Piwnica Wiślna 12”, Bakałarz, Scena Moliere, Milestone, w Bunkrze Sztuki, w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Basztowej 9 w ramach warsztatów muzykoterapeutycznych z dr Clivem Robbinsem, w Teatrze Słowackiego, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manghha, na „Paradzie Smoków” pod Wawelem, w Filharmonii Krakowskiej.


Zespół stale poszukuje swojego brzmienia i koncepcji artystycznej, w której każdy mógłby znaleźć swoje miejsce. Dobczycka Band łączy zupełnie odmienne postaci muzyki - różne formy piosenki popularnej (hip hop, dance, country, raegge, house itd) jak i otwarte dyrygowane improwizacje z pogranicza eksperymentalnego ambientu, free jazzu oraz odgłosów zepsutej pralki.

Od września 2013 Dobczycka Band działać będzie wyłącznie w oparciu o wolontariat i środki uzyskane na ten cel od darczyńców i zaprzyjaźnione instytucje.

 


ulouisa50.jpg picture by dobax

W czasie występu w Teatrze Słowackiego

W skład zespołu wchodzą:

Klaudia – uczestnik warsztatów terapii zajęciowej; w zespole śpiewa, recytuje, tworzy i improwizuje teksty, gra na talerzach. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, chodzić z nimi do kina i na dyskoteki. Uwielbia śpiewać oraz tańczyć. Od dziecka marzyła, żeby wystąpić na dużej scenie.

Agnieszka - w zespole śpiewa, recytuje, gra na instrumentach perkusyjnych, układa teksty. Interesuje się muzyką rockową. Tańczy na wózku w klubie tanecznym „Narcyz”. Mówi o sobie, że jest osobą otwartą, lubi poznawać nowych ludzi. Zespół Dobczycka Band traktuje tak jakby był dla niej drugą rodziną.

Magda – uczestnik warsztatów terapii zajęciowej, gra na przystosowanej gitarze elektrycznej; zawsze myśli o innych. Lubi ... rozmawiać i być wśród przyjaciół.

Asia – studentka UJ, dobry duch, w Dobczyckiej śpiewa i wspiera wszystkich jak może.

Ania - studentka UJ i UP. Jaka jest każdy widzi. Zakochała się w Dobczyckiej Band od pierwszego usłyszenia więc jest z nami i sobie śpiewa, a także wyraża swoje emocje na śrubofonie. Troche studiuje, bo edukacja to rzecz święta, ale woli spotkania z przyjaciółmi i realizowanie się w tym co przynosi jej największą satysfakcję, czyli pracę z ludźmi. Lubi góry i naleśniki.  Od niedawna pełni też rolę menadżera zespołu.


Kamil – uczeń szkoły przysposabiającej do pracy, zapodaje bity perkusyjne, sampluje i gra na laptopie, układa teksty.

Wiktor – uczeń szkoły przysposabiającej do pracy, układa teksty, gra na instrumentach różnych.

Rafał - absolwent liceum dla niewidomych i słabowidzących, w zespole śpiewa i wkrótce opowie więcej o sobie.

Adamuczestnik warsztatów terapii zajęciowej, gra i sampluje na laptopie

Krystian – nauczyciel, w Dobczyckiej Band gra na instrumentach perkusyjnych. Fascynuje się muzyką, trochę mniej polityką. Choć nie chodzi po kolędzie mówi zawsze "dobrze będzie".

Beata - muzyk, muzykoterapeuta, pianistka, dyrygent. Wraz z Zygmuntem tworzy i prowadzi zespół Dobczycka Band. Kocha przestrzeń, niskie dźwięki, taniec i współczesną muzykę.

Zygmunt – nauczyciel i terapeuta, saksofonista tenorowy, tworzy muzykę i warstwę elektroniczną, dyryguje improwizującym zespołem. Założyciel i architekt Dobczyckiej Band. Pasjonuje wiele form niekonwencjonalnej muzyki. Zapalony wspinacz, taternik i skialpinista. Czynny muzyk na krakowskiej scenie muzyki improwizowanej. Współ organizator cyklów koncertowych promujących muzykę free jazzową.

Ernest - rzeźbiarz, malarz, basista, organizator wystaw i wernisaży, łącznik między Klubem Kuźnia a zespołem. W Dobczyckiej Band gra od maja 2009 i wygląda na to, że już zadomowił się w nim na stałe. Aktywny improwizator na krakowskiej scenie muzycznej.

Roman - saksofonista barytonowy, muzyk, muzykoterapeuta. Członek licznych zespołów krakowskich.


Bartosz - saksofonista, zawodowy muzyk i jazzman, nauczyciel gry na saksofonie, członek licznych zespołów z okolic jazzu, bluesa, rocka i popu. Zawsze gotów do współpracy i pomocy.


Zobacz też: http://www.myspace.com/dobczyckaband

 

 Zespół Dobczycka Band poszukuje:

 • wolontariuszy, którzy mogliby towarzyszyć niepełnosprawnym członkom zespołu na wszelakie możliwe sposoby: pomoc przy próbach i koncertach, wyjścia indywidualne lub grupowe w różne miejsca (klub, kino, spacer do parku, zakupy itd), 
 • osób i instytucji, które mogły wesprzeć inicjatywę pod jakimkolwiek względem: ludzkim i integracyjnym, artystycznym, organizacyjnym itd.
 • sponsorów i darczyńców na organizację popołudniowych warsztatów muzycznych, prób i koncertów z różnymi zaproszonymi gośćmi oraz zakup brakującego nagłośnienia i instrumentów muzycznych - bez prób, warsztatów i wsparcia ludzkiego idea stoi sobie ładnie w miejscu jak znakomite auto, które wyjeżdża z garażu na 2 godzinną przejażdżkę kilka razy w roku, bo brakuje paliwa ...Normalnie chcemy żyć - reportaż Karoliny Łowas o zespole Dobczycka Band

Muzyka jest tutaj spoiwem, które ma łączyć ludzi pomimo wielu namacalnych różnic. Młodzi, niepełnosprawni artyści wkładają w nią całe swoje serce, by móc wyrazić swoje uczucia. Publika słuchając Dobczyckiej Band pogrąża się w refleksji, a nawet głębokim wzruszeniu. Co współcześnie może budzić podziw równy temu, który tworzy się podczas ich występów?

Dobczycka Band powstała w 2006 roku, z inicjatywy dwóch nauczycieli Zygmunta oraz Beaty , pracujących w  Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie, Gimnazjum Specjalnym nr 62 oraz Szkole Przysposabiającej do Pracy nr 6, mieszczących się przy ulicy Dobczyckiej – stąd też nazwa zespołu. Kiedy pytam Zygmunta czy nie bał się założyć kapeli z osobami niepełnosprawnymi, bez wahania odpowiada: - Nie bałem się, nie byłem tylko pewien jak do tego się zabrać, żeby to miało sens, bo to coś dużo więcej niż wyzwanie czysto muzyczne. Jedynym problemem według niego był brak wzorca, na którym można byłoby się oprzeć.Pierwsze lata to były głównie poszukiwania osób, własnego stylu, które sprawiały wszystkim dużo „frajdy” jak twierdzi Zygmunt. Utwory zaczęły powstawać trochę później. Próby zespołu niemal od zawsze odbywają się co tydzień w szkole przy ul. Dobczyckiej.  -Niby często, ale w naszym przypadku i tak za mało, żeby robić to dobrze i iść do przodu. Użyłbym takiego porównania: kupiłaś sobie auto, masz prawo jazdy, ale ze względu na przepisy i/lub brak funduszy na paliwo możesz jeździć swoim autem tylko w wybrane dni i godziny i na określonych trasach. My, po kilku latach doświadczeń i poszukiwań, wiemy już jak to robić, mamy już to auto, ale kiepsko z paliwem – mówi Zygmunt, pomysłodawca i współtwórca zespołu. Uczniowie chętnie uczestniczą w próbach. -Bardzo dużo żartujemy w sposób, który może być zupełnie niezrozumiały dla kogoś z zewnątrz” – wyjaśnia mi Zygmunt. Dowiaduję się, że na każdej próbie Klaudia improwizuje układając na żywo 20 minutowy tekst, który  zawsze jest bardzo osobisty i chwytający za serce. –Był nawet taki czas, że grałem na saksofonie leżąc na podłodze – dodaje Zygmunt. Twierdzi również, że nie da się tego opisać, trzeba w tym uczestniczyć, by przeżyć wszystko razem z nimi.

Obecnie zespół tworzy 9 osób. Klaudia, uczennica szkoły Przysposabiającej do Pracy, od zawsze marzyła, by wystąpić na dużej scenie. Ma 23 lata, w Dobczyckiej Band śpiewa, recytuje, tworzy i improwizuje teksty, gra  również na talerzach. Oprócz muzyki, jej pasją jest taniec, a w wolnych chwilach lubi spędzać czas z przyjaciółmi, chodzić z nimi do kina i na dyskoteki. Wiktor, to dwudziestojednoletni uczeń PDP, w zespole gra na gitarze elektrycznej, recytuje i układa teksty piosenek. Fascynuje go muzyka oraz ciężarówki, lubi też pisać wiersze, które chętnie prezentuje na swoich wieczorkach autorskich. Kamil, uczeń dobczyckiego gimnazjum, mający 17 lat, w zespole, do którego należy od roku sampluje, czyli wycina fragmenty utworów i tworzy z nich własne lub dodaje do innych. Jego zainteresowaniami to literatura oraz prawo. Weronika, siedemnastoletnia licealistka, całkiem od niedawna jest w zespole i gra na saksofonie, jednak jej pasja oraz chęci do tego są przeogromne. Asia, studentka krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w zespole śpiewa i gra na gitarze. Interesuje się literaturą, a dodatkowo prowadzi zespół dziecięcy przy kościele w Nowym Sączu. Beata wraz z Zygmuntem tworzy i prowadzi zespół Dobczycka Band. Nauczycielka, muzyk, dyrygent,  muzykoterapeutka, pianistka, która kocha przestrzeń, niskie dźwięki, taniec i współczesną muzykę. Zygmunt, nauczyciel w dobczyckiej szkole, saksofonista, tworzy muzykę i warstwę elektroniczną dla zespołu. Sam siebie nazywa architektem Dobczyckiej Band. Pasjonuje go jazz i wiele form niekonwencjonalnej muzyki. Lubi wspinać się po górach oraz zjeżdżać na nartach żlebami. Ernest - rzeźbiarz, malarz, basista, kontrabasista, organizator wystaw i wernisaży, jest łącznikiem między Klubem Kuźnia a zespołem. W Dobczyckiej Band gra od maja 2009. Fan jazzu. Z Zygmuntem tworzy różne freejazzowe zespoły i cykle koncertowe. Jest jeszcze Bartosz, saksofonista, nauczyciel gry na saksofonie, zawodowy muzyk (między innymi Pudelsi, KGB) i jazzman, zawsze gotów do współpracy i pomocy. Jest zafascynowany paralotnią i szybkimi motorami.

Skład często się zmienia, ponieważ uczniowie odchodzą ze szkoły, przychodzą nowi, stale zmieniają się również muzycy gościnni, których zespół bardzo często zaprasza do współpracy. Nabór do zespołu, jak twierdzi Zygmunt był prosty i spontaniczny. -Uczniowie wyrazili chęć udziału w zespole, kilku nauczycieli wyraziło chęć poprowadzenia zajęć i całej tej akcji, szkoła dała na to miejsce i czas. I tak się zaczęło. Po jakimś czasie chcieliśmy całości nadać bardziej integracyjny (i nie tylko szkolny) charakter i stąd pomysł włączenia muzyków gościnnych ze sceny krakowskiej – dodaje.

Występy nie są typowymi koncertami, dlatego też, nie każdy odważyłby się na nie przyjść. Każdy członek zespołu z osobna, tworzy jego odrębną część, która idealnie współgra z innymi. Każda z tych części, jest też na swój sposób najważniejsza. W tym małym światku nie ma lepszych i gorszych osób, wszyscy są sobie równi, chociaż tak bardzo się różnią. -Zespół jest dla młodzieży taką tubą, przez którą mogą powiedzieć innym o tym, co dla nich jest ważne. Staramy się, aby efekt końcowy był ciekawy i dla nas i dla słuchaczy. Nie ma miejsca na przyśpiewki dla małych dzieci albo udawanie, że coś nam się podoba, gdy w rzeczywistości jest inaczej – wyjaśnia Zygmunt.

Przez uczestnictwo w całym przedsięwzięciu, członkowie zespołu uczą się o sobie nawzajem, o swoich ograniczeniach, o tym, co jest im bliskie oraz jaki jest drugi człowiek.  - Jest też ogromny szacunek drugiej osoby,  jej ograniczeń, niepełnosprawności - tłumaczy Zygmunt. Przecież upośledzenie fizyczne nie oznacza upośledzenia psychicznego, emocjonalnego. Kompozycje są otwarte, w których jest sporo miejsca na improwizacje i ekspresję każdej osoby. Band oscyluje gdzieś pomiędzy taneczną i nietaneczną muzyką elektroniczną, off-jazzem, muzyką improwizowaną, piosenką i … hałasem i kiczem – jak sami to określają. Na moje pytanie, czy zespół miał okazję współpracować z kimś znanym Zygmunt zaprasza mnie na jesienny koncert tworzony wraz z muzykiem country, Tomaszem Szwedem. Termin nie jest jeszcze znany, ale informacje można będzie przeczytać na blogu prowadzonym przez członków zespołu. W dość specyficzny sposób powstają także teksty Dobczyckiej Band, które są odzwierciedleniem uczuć młodych artystów, w niespotykanej formie nut i wierszy. Zygmunt tłumaczy mi, że punktem wyjścia jest zawsze pytanie: O czym chciałbyś/chciałbyś opowiedzieć?  Potem pozostaje zagospodarować czas na ułożenie warstwy muzycznej i elektronicznej oraz znalezieniem miejsca dla każdej osoby w całości. -Głównym osiągnięciem jest chyba to że jesteśmy jacy jesteśmy, że mamy energię i że co jakiś czas ktoś chce z nami coś zrobić- skromnie odpowiada na pytanie o osiągnięciach. Nie wspomina mi nawet, że band zdobył w 2007 pierwsze miejsce w kategorii „zespół” na V Integracyjnym Festiwalu Talentów, odbywającym się w krakowskim klubie U Louisa. Na pewno takich sukcesów będzie więcej. Póki co, możemy znaleźć Dobczycką Band w klimatycznych klubach muzycznych w Krakowie kilka razy w roku. Grali już w Teatrze Słowackiego, Filharmonii Krakowskiej, w Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha, na Paradzie Smoków pod Wawelem, w średniej szkole muzycznej przy Basztowej.  -Koncertujemy zbyt rzadko, ponieważ jest to spora inicjatywa logistyczno-organizacyjna. Na pewno byłoby łatwiej gdybyśmy mieli wsparcie organizacyjno-techniczne i fundusze na dodatkowe próby i transport – komentuje Zygmunt. -Jeżeli dostaniemy dofinansowanie to - wśród wielu rzeczy - planujemy jesienią wydanie płyty - CD i DVD. Chcemy też nagrać profesjonalne teledyski- opowieści. Jesteśmy na początku drogi – dodaje.

- Chcielibyśmy grać koncerty więcej niż raz w roku, współpracować z coraz to nowymi muzykami i artystami z innych dziedzin. Chcielibyśmy, żeby zespół - pod tym czy innym szyldem - mógł przyjmować niepełnosprawnych muzyków z całego Krakowa, nie tylko ze szkoły. W pewnym sensie jesteśmy dopiero na samym początku. Wiele jeszcze opowieści do opowiedzenia w w wielu miejscach – podsumowuje Zygmunt, kończąc ze mną rozmowę.

Karolina Łowas20:15, dobczycka1 , Media
Link Dodaj komentarz »

Normalnie chcemy żyć  - Mile Stone 

Normalnie chcemy żyć

Normalnie chcemy żyć

na imprę czasem iść

przyjaciół wielu mieć

i happy happy ... ******

   

 

*****************************

Ewrybady love - Mile Stone.mp3 

Ja też mogę kochać?

Love, love, love, love love

Ewrybady love

Edek także love, Jola bardzo love

 

Idziemy dalej

Dalej, idziemy, idziemy dalej

Już czas wyruszyć dalej

Muzyka, przyjaźń, nasze, życie ...

 

*****************************

Wzięłaś mnie do cyrku

 

Nagranie z Filharmonii KrakowskiejWersja raperska z Manghi

Znowu siedzę sama w chacie, leżę na macie. 
Poszłabym na jakieś dycho, ale wzięło mnie licho ...

 

Znowu siedzę sama w chacie , leżę na macie.
Poszłabym sobie do kina albo napiła się wina ...

Znowu siedzę sama w  chacie, leżę na macie.
Poszłabym sobie na Wawel, ale upił się Paweł ...


Już nie jestem sam, wzięłaś mnie do cyrku.
Cyrk do bani był, ale nic nie szkodzi,
wiesz i ty  i ja, że nie o to chodzi.

Już nie jestem sam, wzięłaś mnie do kina.
Film do bani był, ale nic nie szkodzi,
wiesz i ty i ja, że nie o to chodzi.

Już nie jestem sam, wzięłaś mnie na Wawel.
Smok na bani był, ale nic nie szkodzi,
wiesz i ty i ja, że nie o to chodzi.

 

*****************************

 

Szukam Ciebie

Szukam Ciebie, szukam Ciebie. Gdzie Ty jesteś? Gdzie Ty jesteś?
Szukam Ciebie w kalafiorach, szukam Ciebie, szukam Ciebie.
Szukam Ciebie w pomidorach,  ale Ciebie nie ma tam!

Szukam Ciebie, szukam Ciebie. Gdzie Ty jesteś? Gdzie Ty jesteś?
Szukam Ciebie na orbicie, szukam Ciebie, szukam Ciebie.
Szukam Ciebie na suficie,  ale Ciebie nie ma tam!

Szukam Ciebie, szukam Ciebie. Gdzie Ty jesteś? Gdzie Ty jesteś?
Szukam Ciebie na biegunie, szukam Ciebie, szukam Ciebie.
Szukam Ciebie w złotym runie, ale Ciebie nie ma tam!


Szukam Ciebie, szukam Ciebie. Gdzie Ty jesteś? Gdzie Ty jesteś?
Szukam Ciebie w toalecie, szukam Ciebie, szukam Ciebie.
Szukam Ciebie na swym grzbiecie, ale Ciebie nie ma tam!


 

**************************

Kilka pytań do Wacława

 

Czy poznam jakiegoś fajnego chłopaka?

Kim mam być?

Czy jestem dobrym człowiekiem?

Czy jest miłość?

Czy Bóg istnieje?

Czy ludzie pełnosprawni kiedyś zrozumieją i zaakceptują osoby niepełnosprawne?

Czy niebo istnieje?

Dlaczego istnieją osoby niepełnosprawne?

Dlaczego kobieta istnieje?

Co to jest wolność?

Czy kiedyś przyjdzie taki dzień, gdy sama pójdę na własnych nogach?

 

***************************

 

Rozmowy nie będzie?Połączenie nie może być zrealizowane,  proszę zadzwonić później.

Abonent poza zasięgiem.

Rozmowa kontrolowana!

Abonent czasowo niedostępny.

Pierwsza pomoc wybierz 1.

Połączyłeś się ze skrzynką na listy.


Proszę czekać, będzie lub nie będzie rozmowy.

Wrzuć monetę! Wrzuć monetę!

Jeśli chcesz porozmawiać z dyrektorem – wybierz 2.

Jeśli chcesz umówić się z sekretarką wybierz 777.

Połączenie  z Klaudią Kwiecień może być  zrealizowane po koncercie w maju.

Rozmowa nieaktualna, proszę się nie denerwować.

**************************

 

piątek, 11 maja 2012

Cykl "Twórcze spotkania bez barier" to pomysł na spotkanie osób, których wiele różni i wiele łączy. Różni wiek, doświadczenie, wykształcenie, sprawność rąk, nóg i umysłu. Łączy wrażliwość, fascynacja sztuką, chęć stworzenia czegoś razem i podzielenia się z innymi. W pierwszym dniu cyklu wystąpi zespół Dobczycka Band oraz studenci wydziału sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Koncert obędzie się w klimatycznym Klubie Mile Stone, ul. Nadwiślańska 6, w środę, 16 maja o godz. 19:00.


Zespół Dobczycka Band jak przystało na pokojową armatę, wystrzeli szereg myśli i dźwięków. Występowi będzie towarzyszyć wizualizacja oraz przedstawienie przygotowane przez studentów Wydziału Sztuki UP w Krakowie.


W czasie przerwy czas na dyskusje, rozmowy, autografy, planowanie różnych ciekawych (muzycznych i pozamuzycznych) akcji!!

 

Impreza organizowana jest przez Fundację Szkoła bez Barier oraz ZSS nr 11 w Krakowie. Całość informacji o cyklu tutaj:

http://www.szkolabezbarier.org/v7/

 

Zapraszamy.

 

poniedziałek, 23 maja 2011

Od bd

"Normalnie chcemy żyć"

Od bd


Scena cafe Moliere,

ul. Szewska 4,  wtorek - 31 maja 2011

-  godzina 19.00 

Bilety 5 zł; Prosimy o wcześniejszą rezerwację mailową:

dobczycka.band@gmail.com

Razem z nami wystąpi Bartosz Będkowski

(saksofon) oraz Ernest Ogórek (bas).

Usłyszymy również wiersze Wiktora Okrój

O Wiktorze: http://okroj.com.pl/

Zapraszamy serdecznie,

 środa, 23 czerwca 2010

W dniu 25.05.2010 r. odbył się koncert zespołu Dobczycka Band pt "Szukam Ciebie" w klubie studenckim Uniwerystetu Pedagogicznego Bakałarz.

Razem z nami wystąpili nasi zaprzyjaźnieni muzycy: Ernest na gitarze basowej i Bartek na saksofonie grający m.in. w Pudelsach.

Można było zapytać się Wacława o to i owo, przejechać ciężarówką i posłuchać wierszy Wiktora. Oczywiście oprócz ponad godzinnego koncertu naszego bandu.


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket


Photobucket
Photobucket


Photobucket


Photobucket

 

 

wtorek, 04 maja 2010

Kontakt:

Dobczycka Band, Kraków

e-mail: dobczycka.band@gmail.com

 

17:44, dobczycka1 , Kontakt
Link Komentarze (1) »
wtorek, 20 kwietnia 2010

W najbliższym czasie Dobczycka Band wystąpi:

 • 25 maja, wtorek,  19:00,  Klub studencki Bakałarz,  ul. Ingardena 4,

Przed występem w godz. 18:00-19:00 - przegląd filmów krótkometrażowych.

http://pedagogika-specjalna.ap.krakow.pl/alterfest.pl/grafika/naglowek.png


http://www.alterfest.pl/

http://www.bakalarz.krakow.pl/

 • 2 czerwca, godz. 18:00 , występ w Filharmonii Krakowskiej w ramach uroczystej gali XX lecia Szkoły. Uroczysta Gala - godz. 16.00- 19.00

http://www.mmkrakow.pl/rep/newsph/3496/15557.3.jpg

 

Zapraszamy:)


wtorek, 23 marca 2010

 

Pierwszy raz widzę, jak ludzie niepełnosprawni mogą „mówić” to, co czują, wyrażać swoje złości, frustrację, ale także radość oczekiwania i nadzieję. Bardzo podoba mi się styl muzyki jaki prezentuje DOBCZYCKA BAND. Zamiast muzyki mało ambitnej zespół wybrał repertuar trudny, wymagający. Pozdrawiam!

http://i17.photobucket.com/albums/b99/dobax/publika.jpg?t=1269351657

Publiczność w czasie koncertu w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manghha

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Nie przypuszczałam, że koncert osób niepełnosprawnych może brzmieć i wyglądać tak w pełni profesjonalnie! Zaskoczył mnie, oczywiście pozytywnie, poziom i jakość koncertu oraz zaprezentowanych utworów.

[...]

To inspirujące i budujące przeżycie. Najwspanialsze jest to, że osoby z tak dużymi dysfunkcjami mogą się realizować. Jestem pełna uznania dla tych, którzy przygotowują zespół, dla nauczycieli i muzyków

[...]

Idea zespołu muzycznego prowadzonego przy jakiejś szkole jest ogólnie znana i z różnymi efektami realizowana, ale to, co prezentuje Dobczycka Band to naprawdę rewelacja!  Świetnie, że prowadzone jest to w tak profesjonalny sposób i z tak ogromnym zaangażowaniem.

[...]

Pomysł włączania profesjonalistów, realizujących swoje własne projekty do gry razem z osobami niepełnosprawnymi jest genialny. Pięknie widać, jak każdy członek zespołu może się realizować. Niesamowity koncert, niezapomniane przeżycia. Muzyka, którą tworzą, płynie prosto z ich serc – widać, że kochają to co robią, że daje im to siłę, radość i sens – z każdą piosenką udziela się to słuchaczom coraz bardziej.

[...]

SĄ NIESAMOWICI – Każdy powinien zobaczyć ich koncert!

Kiedy widziałam ich po raz pierwszy – zwalili mnie z nóg, a dzisiaj – nie mam słów… Myślałam, że wiem czego się spodziewać – myliłam się – zaskoczyli mnie po raz kolejny.

[...]

Koncert był fantastyczny.  Muzyka tworzona przez członków Zespołu Dobczycka Band robi na słuchaczach ogromne wrażenie, pełno improwizacji i ciekawego brzmienia sprawia, że chce się słuchać i słuchać. Widać zaangażowanie muzyków i to, że sprawia im to wielką radość i frajdę.

[...]

Jestem pod wrażeniem  tego koncertu. Wraz z kolejnymi utworami muzyka coraz bardziej mnie wzruszała. Widać, że wiele wysiłku i prób musiało poprzedzić ten występ. Każdy z muzyków może się poczuć najważniejszy. Przez czas koncertu wszyscy ich słuchają. Rodzaj instrumentu jest dostosowany do grających, każdy z grających jest więc w stanie wykonać utwór.

[...]

czwartek, 30 kwietnia 2009

28 kwietnia o godz. 19:00 Dobczycka Band wystąpił w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha.  Po raz pierwszy gościnnie wysąpił z nami Ernest na gitarze basowej oraz Paweł, ktory  wzbogacił utwór "Wzięłaś mnie do cyrku" hip hopowymi rymami:) Niezmiernie zaskoczył nas fakt, że sala koncertowa pękała w szwach i zabrakło miejsc. Serdeczne podziękowania dla wszyskich, którzy przybyli na koncer, życzliwej nam manghhi i wszystkich, którzy nas wspomogli.

Zespół wykonał 7 utwórów, niektóre bardzo stare niektóre nowe:

 1. Szukam Ciebie (sł. Łukasz, Aga, Zygmunt, muz. Zygmunt)
 2. Rozmowy nie będzie (sł. Klaudia, Aga, Beata, muz. Zygmunt)
 3. Wzięłaś mnie do cyrku (sł. Wiktor, Zygmunt, muz. Zygmunt, w utworze wykorzystano motyw z "So What" Milesa Davisa)
 4. Jestem wściekły (sł. Andrzej, pomysł muzyczny Zygmunt, improwizacja zespołu)
 5. Cisza (sł. Klaudia, pomysł muzyczny Beata, improwizacja zespołu)
 6. Trucker (sł. Wiktor, muz. Beata)
 7. Space is the place (słowa: Sun Ra, pomysł muzyczny Zygmunt, w utworze wykorzystano motyw z "Space is the place" Sun Ra)
 8. To już nie jest rock and roll (sł. Lady Pank, pomysł muzyczny Zygmunt)

 

Wybrane opinie o koncercie( więcej w komentarzach)

Monika uczennica, członek zespołu:

Zacznę od tego, że bardzo się cieszę, że w ogóle byłam na koncercie. Jeśli chodzi o wrażenia to są jak najbardziej pozytywne. Co prawda na początku trochę się denerwowałam kiedy zobaczyłam ile osób przyszło na nasz koncert, ale było to bardzo miłe zdenerwowane, bo czułam i było widać, że wszystkim się podobało jak graliśmy i jak była moja solówka to też widziałam, że się wszystkim podobało. Mnie jeszcze jedna rzecz bardzo ucieszyła. Jak zobaczyłam Panią Alę Smyczek, moją ulubioną Panią z Dygasinskiego, bardzo sie cieszyłam, że przyszła. Jedniej rzeczy tylko żałowałam, że nie było na koncercie mojej mamy i siostry, ale trudno może nastepnym razem sie uda. Ogólne koncert był wspaniały.

Klaudia, uczennica, członek zespołu:

Jeśli chodzi o koncert to jestem bardzo z niego zadowolona, ponieważ był to nasz pierwszy koncert z tak dużą publicznością. Na początku jeszcze za kulisami miałam lekką tremę, ale gdy wyszliśmy na scenę i wykonaliśmy pierwszą piosenkę to stres już minął, chociaż bardzo się obawiałam wykonania utworu ,,Cisza'', gdyż nie przygotowuję się do niego wcześniej ponieważ jest on improwizowany na żywo. Otrzymałam za niego gromkie brawa, które dały mi dużo radości i mobilizacji do dalszej pracy artystycznej. Wydaje mi się, że koncert był udany i publiczności się podobał.

Aga, uczennica, członek zespołu:

Moja wrażenia po koncercie są jak najbardziej pozytywne. Cieszę się , że po raz pierwszy byliśmy w tak dużej sali gdzie mogło się mieścić ponad 400 osób które nas oglądało i podziwiało. Przyznam szczerze, że taka duża publiczność mnie bardzo podbudowuje i mobilizuje do do dalszych występów.

Wiktor,  uczeń, członek zespołu:

Ten koncert był dla mnie cudowny. Miałem trochę tremy, ale spoko. Najbardziej mi się podobały piosenki Trucker, Szukam Ciebie, Space, i Jestem wściekły. Czekam na 6.06.2009r.

 

10:25, dobczycka1 , Galeria
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 16 czerwca 2008
Dnia 19 maja 2008 zespół Dobczycka Band wystąpił w Państwowej Szkole Muzycznej przy ulicy Basztowej 9. Zespół wykonał dwa utwory: „Szukam Ciebie" oraz „Cisza". Głównym celem było jednak spotkanie z dr Clive' em Robbinsonem z Centrum Muzykoterapii Kreacyjnej.
W programie spotkania były:
 • Autorski wykład dr Clive' a Robinsona
 • Projekcja filmów z sesji muzykoterapeutycznych
 • Występ zespołu „Dobczycka Band"
 • Prezentacja pierwszego polskiego tłumaczenia książki Nordoff P. & Robibins C. „Therapy in Music for Handicapped Children" Polska edycja tej książki „Terapia muzyką w pracy z dziecimi niepełnosprawnymi. Zawiera płytę DVD (ok. 50 filmów video) ukazującą szeroki wachlarz możliwości zastosowania Muzykoterapii Kreacyjnej w praktyce. Książka zostanie wydana przez Oficynę Wydawniaczą „Impuls".
Clive Robbins razem z Paulem Nordffem jest twórcą muzykoterapii kreatywnej, należącej do aktywnych form muzykoterapi, wykorzystującej możliwości i zdolnościkażdego człowieka do twórczej pracy artystycznej. Metoda ta znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny i pedagogiki: w pediatrii, psychiatrii dzieci i dorosłych, w leczeniu chorób psychosomatycznych, w medycynie ogólnej, neurologii, neurochirurgii, geriatrii, w rehabilitacji, w pedagogice specjalnej i na oddziałach inensywnej terapii. Muzyka w improwizacji pacjęta i terapeuty traktowana jest jako środek wyrazu, jako środek wyrazu, jako medium artystyczne.
09:21, dobczycka1
Link Dodaj komentarz »
Koncert w Piwnicy Wiślna 12

Dnia 14 maja 2008 roku zespół Dobczycka Band wystąpił w klubie „Piwnica, Wiślna12”. Zespół wykonał 6 swoich utworów: “Szukam Ciebie”, “Hymn Szkoły”, “Cisza”, “Space”, “Trucker”, “To już nie jest Rock 'n Roll”. Na koniec wystąpił również Dj Andriusza, w składzie: Andrzej – laptop, Justyna – instrumenty perkusyjne, Zygmunt – saksofon tenorowy, Łukasz T. - wokal. Dj Andriusza wykonał utwór p. t. „Jestem wściekły” (słowa: Andrzej, muzyka: Zygmunt) 

Obraz004.jpg picture by dobax

 

  Obraz006.jpg picture by dobax

 

piwnica36.jpg picture by dobax 

 

piwnica27.jpg picture by dobax 

 

piwnica23.jpg picture by dobax 

piwnica17.jpg picture by dobax 

 

Obraz023.jpg picture by dobax 

Poniżej znajdują się opinie członków zespołu:

Klaudia:

Moje wrażenia po koncercie Dobczyckiej Band jest bardzo pozytywne. Powiem szczerze, że byłam troszeczkę zdenerwowana, ale już nie tak bardzo jak to bywało kiedyś. Bardzo mi się podobało miejsce gdzie występowaliśmy i ta miła atmosfera, która tam panowała. Ciesze się, że mieliśmy taką dużą publiczność , która przyszła na nasz występ. Szczerze powiem, że jestem zadowolona z tego jak zaśpiewaliśmy. Może tak trochę bałam się dwóch piosenek, które zaśpiewaliśmy a mianowicie chodzi mi tu o takie piosenki jak: trucker i cisze. Ale jak się okazało nie było się czego bać mieliśmy takie cudowne wsparcie od naszych rodziców i nauczycieli, że zapomniałam o strachu i zaczęłam śpiewać. W moim utworze cisza chciałam przekazać moje myśli i to co czułam w tej chwili. Jak śpiewałam to myślałam o tym jakie życie by było szare i ponure bez ukochanej osoby i bez miłości. Warto walczyć oto o czym marzymy i pragniemy czyli o spełnianiu marzeń
Podsumowując moją opinię bardzo mi się koncert podobał i jestem zadowolona. Dziękuje wszystkim nauczycielom i rodzicom za wsparcie.

 

Muzungu:

Mam zaszczyt grać w zespole na gitarze elektrycznej. Występ się udał Exclamation Exclamation Exclamation Nie czułem żadnej tremy Wink, byłem wyluzowany Wink. Jak na próbie. Lecz gdy ujrzałem publiczność, to już nie czułem się jak na próbie. Na publice było full ludzi. Byłem bardzo zadowolony Wink.

Podsumowując było genialnie i bardzo się cieszę, iż mogłem tam być Wink Po koncercie moje wrażenia są bardzo pozytywne. Grało mi się i śpiewało bardzo fajnie. Wink Przed dużą publicznością - cudownie Exclamation SUPER Exclamation Exclamation Exclamation

Aniek:
Bardzo mi się podobała Piwnica. Nasz koncert był super. Podobały mi się piosenki "Traker" i "Szukam Ciebie".

 

Łukasz G.
Na początku przyznam się, że byłem trochę zestresowany; takie duże wrażenie zrobiło na mnie to miejsce, w którym graliśmy. Byłem zachwycony, zaskoczony magią tego miejsca. Uważam, że koncert był super! Daliśmy czadu.

Agnieszka:
Moje wrażenia po wczorajszym koncercie są jak najbardziej pozytywne,chociaż muszę się przyznać że myślałam że się pomylę ale jakoś poszło i z tego powodu się bardzo ciesze.

Monika:
Moje wrażenia po środowym koncercie są jak najbardziej pozytywnie. Jak zawsze po naszych koncertach. Uważam, że koncert był wspaniały. Bardzo dobrze mi się grało choć
muszę powiedzieć, że miałam małą tremę czy mi dobrze pójdzie, ale na szczęście wszystko wypadło pomyślnie. Było widać po widowni, że się im podobało. Byli brawo i
po koncercie składali nam gratulacje i po tym najbardziej było widać, że się podobało.

Adam:
Moje wrażenia po środowym koncercie są jak najbardziej pozytywne, ponieważ byłem pod wielkim wrażeniem tego co się tam działo. Jak tam wszedłem to bardzo mi się spodobało to miejsce, ponieważ jest tam bardzo kameralnie i przede wszystkim była dobra akustyka. Myślałem, że będziemy mieli konkurencje, ale gdy dowiedziałam się, że jej niema, to wtenczas juz wiedziałem ten wieczór jest tylko nasz.

08:27, dobczycka1
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 czerwca 2008

Dnia 14 maja 2008 roku zespół Dobczycka Band wystąpił w klubie „Piwnica, Wiślna12”. Zespół wykonał 6 swoich utworów: “Szukam Ciebie”, “Hymn Szkoły”, “Cisza”, “Space”, “Trucker”, “To już nie jest Rock 'n Roll”. Na koniec wystąpił również Dj Andriusza, w składzie: Andrzej – laptop, Justyna – instrumenty perkusyjne, Zygmunt – saksofon tenorowy, Łukasz T. - wokal. Dj Andriusza wykonał utwór p. t. „Jestem wściekły” (słowa: Andrzej, muzyka: Zygmunt) 

Obraz004.jpg picture by dobax

 

  Obraz006.jpg picture by dobax

 

piwnica36.jpg picture by dobax 

 

piwnica27.jpg picture by dobax 

 

piwnica23.jpg picture by dobax 

piwnica17.jpg picture by dobax 

 

Obraz023.jpg picture by dobax 

Poniżej znajdują się opinie członków zespołu:

Klaudia:

Moje wrażenia po koncercie Dobczyckiej Band jest bardzo pozytywne. Powiem szczerze, że byłam troszeczkę zdenerwowana, ale już nie tak bardzo jak to bywało kiedyś. Bardzo mi się podobało miejsce gdzie występowaliśmy i ta miła atmosfera, która tam panowała. Ciesze się, że mieliśmy taką dużą publiczność , która przyszła na nasz występ. Szczerze powiem, że jestem zadowolona z tego jak zaśpiewaliśmy. Może tak trochę bałam się dwóch piosenek, które zaśpiewaliśmy a mianowicie chodzi mi tu o takie piosenki jak: trucker i cisze. Ale jak się okazało nie było się czego bać mieliśmy takie cudowne wsparcie od naszych rodziców i nauczycieli, że zapomniałam o strachu i zaczęłam śpiewać. W moim utworze cisza chciałam przekazać moje myśli i to co czułam w tej chwili. Jak śpiewałam to myślałam o tym jakie życie by było szare i ponure bez ukochanej osoby i bez miłości. Warto walczyć oto o czym marzymy i pragniemy czyli o spełnianiu marzeń
Podsumowując moją opinię bardzo mi się koncert podobał i jestem zadowolona. Dziękuje wszystkim nauczycielom i rodzicom za wsparcie.

 

Muzungu:

Mam zaszczyt grać w zespole na gitarze elektrycznej. Występ się udał Exclamation Exclamation Exclamation Nie czułem żadnej tremy Wink, byłem wyluzowany Wink. Jak na próbie. Lecz gdy ujrzałem publiczność, to już nie czułem się jak na próbie. Na publice było full ludzi. Byłem bardzo zadowolony Wink.

Podsumowując było genialnie i bardzo się cieszę, iż mogłem tam być Wink Po koncercie moje wrażenia są bardzo pozytywne. Grało mi się i śpiewało bardzo fajnie. Wink Przed dużą publicznością - cudownie Exclamation SUPER Exclamation Exclamation Exclamation

Aniek:
Bardzo mi się podobała Piwnica. Nasz koncert był super. Podobały mi się piosenki "Traker" i "Szukam Ciebie".

 

Łukasz G.
Na początku przyznam się, że byłem trochę zestresowany; takie duże wrażenie zrobiło na mnie to miejsce, w którym graliśmy. Byłem zachwycony, zaskoczony magią tego miejsca. Uważam, że koncert był super! Daliśmy czadu.

Agnieszka:
Moje wrażenia po wczorajszym koncercie są jak najbardziej pozytywne,chociaż muszę się przyznać że myślałam że się pomylę ale jakoś poszło i z tego powodu się bardzo ciesze.

Monika:
Moje wrażenia po środowym koncercie są jak najbardziej pozytywnie. Jak zawsze po naszych koncertach. Uważam, że koncert był wspaniały. Bardzo dobrze mi się grało choć
muszę powiedzieć, że miałam małą tremę czy mi dobrze pójdzie, ale na szczęście wszystko wypadło pomyślnie. Było widać po widowni, że się im podobało. Byli brawo i
po koncercie składali nam gratulacje i po tym najbardziej było widać, że się podobało.

Adam:
Moje wrażenia po środowym koncercie są jak najbardziej pozytywne, ponieważ byłem pod wielkim wrażeniem tego co się tam działo. Jak tam wszedłem to bardzo mi się spodobało to miejsce, ponieważ jest tam bardzo kameralnie i przede wszystkim była dobra akustyka. Myślałem, że będziemy mieli konkurencje, ale gdy dowiedziałam się, że jej niema, to wtenczas juz wiedziałem ten wieczór jest tylko nasz.

10:09, dobczycka1
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 grudnia 2007

27 listopada 2007 r. zespół Dobczycka Band wystąpił dla studentów Akademii Pedagogicznej.

 

Grupa wykonała następujące utwory:

 • Hymn szkoły (sł. Adam i Ala, muz. Beata)

 • Szukam Ciebie (sł. Łukasz, Aga, Adrian, Zygmunt, muz: Zygmunt)

 • Cisza (sł. Klaudia, pomysł muzyczny: Beata)

 • Space is the place (sł. i muzyka Sun Ra Arkestra, pomysł muzyczny: Zygmunt)

 • To już nie jest rock&roll (sł. Lady Pank, pomysł muzyczny: Zygmunt)

Opinie członków zespołu oraz uczniów:

Aga

Moje wrażenia po wczorajszym koncercie dla studentów AP są bardzo pozytywne. Po raz pierwszy u nas w szkole było tak dużo studentów i taka duża ilość osób zmotywowała mnie do tego żebym bardziej wzięła się do pracy, tzn. żebym głośniej śpiewała i mocniej waliła w bębny. Chciałabym żeby było więcej takich koncertów.

Adam

Moje wrażenia po występie są bardzo pozytywne ponieważ uważam, że ogólnie było bardzo dobrze, a szczególnie jestem pod wrażeniem utworu "Cisza". Uważam, że to było najlepsze wykonanie z wszystkich wykonań do tej pory. Oczywiście poza kilkoma wpadkami, ale to sie zdarza nawet najlepszym zespołom. Grało mi się bardzo dobrze, jestem zadowolony ze swojego wystepu i występu całego zespołu.

Łukasz

Ja uważam, że ten koncert zagraliście najlepiej jak potraficie czyli profesjonalnie. Bardzo się cieszę, że mogłem być na waszym koncercie. Wreszcie miałem okazję usłyszeć wszystkie wasze piosenki. Utworem pod tytułem "Cisza" na pewno wszystkich zahipnotyzowaliście.  A tym utworem "To jest tylko rock'n'roll" to dla mnie już daliście czadu

Monika

Moje wrażania po wczorajszym koncercie są bardzo pozytywne. Uważam, że koncert był świetny i ta publiczność bardzo mnie zmotywowała do grania. W ogóle to ja bardzo lubię te nasze koncerty i występy, szczególnie przed publicznością. Poza tym było widać, że im się naprawdę podobało i to było tym bardziej miłe. Generalne to ja się bardzo cieszę, że jestem w zespole. Daje mi to dużo radości. Uważam jeszcze, że studentom się naprawdę podobało bo to było widać. I jak nam bili brawo na stojąco.
 
Klaudia
Moje wrażenia po koncercie są bardzo pozytywne. Muszę powiedzieć że po raz pierwszy nie byłam aż tak bardzo zdenerwowana podczas koncertu. Byłam szczęśliwa, że mieliśmy tak miłą i dużą publiczność AP. Miałam tylko obawy co do utworu ,, Cisza,'' czy dam sobie radę ze słowami w tej ciszy i czy będę wstanie przekazać ludziom to co czułam i w prowadzić ich w skupienie tej ciszy. Ale mi się to chyba udało bo widziałam po publiczności, że byli wzruszeni. Po zakończeniu koncertu prawie cała publiczność mi gratulowała i powiedzieli mi, że im się podobało . Powiem szczerze, że po takich ciepłych i miłych słowach ja sama się wzruszyłam. Oczywiście są rzeczy, które bym poprawiła, bo w ostatniej piosence miałam kilka wpadek , ponieważ trochę wkradło mi się fałszu, ale to każdemu może się zdarzyć. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z koncertu. Bardzo dziękuje publiczności za wszystko i za ciepło, które dostałam.

 

 

 

koncert_dla_AP49.jpg picture by dobax

koncert_dla_AP51.jpg picture by dobax

koncert_dla_AP16.jpg picture by dobax

 

koncert_dla_AP6.jpg picture by dobax

 

 

08:38, dobczycka1
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 grudnia 2007

5 grudnia 2007 zespół Dobczycka Band wystąpił w Teatrze Słowackiego otwierając Galę konkursu "Kraków bez barier 2007.

Portale internetowe i prasa o uroczystości:

Gazeta Wyborcza, http://miasta.gazeta.pl/krakow

Po raz pierwszy w Krakowie przyznano wyróżnienia obiektom, które są najlepiej przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Tym samym nasze miasto dołączyło do ogólnopolskiej kampanii "Polska bez Barier", której celem jest promowanie budownictwa w pełni dostępnego dla osób niepełnosprawnych. Wczoraj w Teatrze im. Juliusza Słowackiego podczas uroczystej gali rozstrzygnięto pierwsza edycję konkursu "Kraków bez Barier". Nagrodzono dom przy ul. Bratysławskiej 2, skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Szlak, Muzeum w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, Muzeum Wyspiańskiego oraz Auditorium Maximum UJ.

Więcej na http://www.niepelnosprawni.pl/

 

teatr_slowackiego63.jpg picture by dobax

 

teatr_slowackiego54.jpg picture by dobax

 

teatr_slowackiego10.jpg picture by dobax


Próba przed występem

teatr_slowackiego23.jpg picture by dobax

 


Występ na otwarcie Gali

teatr_slowackiego25.jpg picture by dobax

 

teatr_slowackiego39.jpg picture by dobax

 

teatr_slowackiego31.jpg picture by dobax

teatr_slowackiego55.jpg picture by dobax

 

teatr_slowackiego40.jpg picture by dobax

Wiki

teatr_slowackiego29.jpg picture by dobax

Monika i Wiki

teatr_slowackiego32.jpg picture by dobax

Aga i Klaudia

teatr_slowackiego28.jpg picture by dobax

Adam

teatr_slowackiego21.jpg picture by dobax

Krystian; po raz pierwszy zagrał z nami; ufamy, że nie po raz ostatni.

teatr_slowackiego50.jpg picture by dobax


Podziękowania

Dziękujemy za pomoc i wsparcie klasie Z, Ani, Gosi, Ali, Oli, Magdzie, Dominikowi i Grześkowi. Panu Grzegorzowi z Centrum Integracji w Krakowie dziękujemy bardzo za zaproszenie. Dla uczniów było to na pewno szczególne przeżycie.

teatr_slowackiego48.jpg picture by dobax

 

teatr_slowackiego37.jpg picture by dobax

teatr_slowackiego46.jpg picture by dobax
środa, 31 października 2007

20 października zespół Dobczycka Band wystąpił na V Integracyjnym Festiwalu Talentów. Impreza odbyła się w klimatycznym klubie U Louisa, który mieści się na krakowskim Rynku. Niespodziewanie nasz band zajął pierwsze miejsce w kategorii 'zespół' :)

Opinie członków zespołu 

Klaudia:

Moje wrażenia po koncercie były bardzo ale to bardzo pozytywne. Muszę powiedzieć, że pierwszy raz występowałam przed niezną publicznością w klubie U Louisa. Jak było pewnie widać byłam bardzo zdenerwowana i zestresowana.Obecność moich rodziców bardzo mi pomogła. Chciałam również podziękować wszystkim nauczycielom za wsparcie w takim ważnym momencie dla naszego zespołu. Po tym sobotnim wydarzeniu potwierdziła mi się jedna rzecz, a mianowicie to, że w przyszłości mogłabym się zająć śpiewaniem i nagrać płytę, bo to jest to co bardzo lubię robić czyli śpiewać i koncertować. Takie jest
moje marzenie. To była dla mnie bardzo miła niespodzianka, że zdobyliśmy pierwsze miejsce.

Adam:

Moje wrażenia są bardzo pozytywne ponieważ uważam, że nasz występ był bardzo udany i dzięki temu mogliśmy się wreszcie zaprezentoewać nie tylko w szkole, ale i szerszej publiczności. Moim zdaniem takie występy powinny być częstsze, gdyż możemy się oswoić z koncertowaniem przed nieznaną nam publiką. Im będzie więcej takich występów tym bardziej będziemy nabierać wprawy. W przyszłości chciałbym wystąpić w klubie studenckim Rotunda.

Agnieszka:

Moje wrażenia po festiwalu są bardzo pozytywne i bardzo się ciesze że
zdobyliśmy pierwsze miejsce :)

CDN

Dobczycka Band na scenie

 

ulouisa39.jpg picture by dobax

cały zespół

ulouisa50.jpg picture by dobax

 

ulouisa123.jpg picture by dobax

Aga i Klaudia

ulouisa31.jpg picture by dobax

Wiktor śmiga na gitarze

ulouisa37.jpg picture by dobax

 

ulouisa56.jpg picture by dobax

Wiktor recytuje

ulouisa120.jpg picture by dobax

Adam na harmonijce

ulouisa26.jpg picture by dobax


Inni wykonawcy

ulouisa71.jpg picture by dobax

Metalowcy dają czadu

ulouisa6.jpg picture by dobax

 

ulouisa19.jpg picture by dobax

 

ulouisa84.jpg picture by dobax

ulouisa4.jpg picture by dobax

ulouisa.jpg picture by dobax

 


 

Rodzice członków DB oraz pracownicy szkoły

 

ulouisa12.jpg picture by dobax

 

ulouisa98.jpg picture by dobax

ulouisa110.jpg picture by dobax

ulouisa9.jpg picture by dobax

 


Organizatorzy

ulouisa83.jpg picture by dobax

 

Jury

ulouisa8.jpg picture by dobax

 

ulouisa75.jpg picture by dobax